View Single Post
  #10  
Vechi 05.08.2014, 16:42:28
Dennis's Avatar
Dennis Dennis is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.05.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Nu inteleg de ce vi se pare ca fac diversiune, nici pe ce baza ma inzestrati cu rele intentii. Nu despre convertiri si despre motivatia lor doriti sa vorbim aici ? Si nu despre asta am vorbit ?
Link-uri vreti ? E plin internetul de informatii pe aceasta tema. Mi-a luat 2 minute sa gasesc o pagina cu sute de alte linkuri, spre experiente de convertire. Va puteti documenta (daca, intr-adevar, asta doriti) aici: http://www.convertjournal.com/convert-stories/
Poate gresesc si nu aveti rea intentie, dar eu vorbeam despre relatari personale la convertiri DE LA ORTODOXIE la altceva a unor oameni care au parasit ortodoxia stiind invataturile ortodoxe(inainte de a o parasi), celor asemenea postate de mine(ma faceti sa cred ca nu ati citit nici macar un link in intregime postat de mine ca sa stiti ce fel de convertire de la ortodoxie caut sa citesc eu)...

In link-ul dat de dvs nu apare nici un ortodox in acea lista(eu nu am gasit), deci daca nu aveti rea "intentie" va rog sa cititi cu mai multa "atentie" ce am cerut la inceputul subiectul... si nu relatarea voastra despre altii ci a lor despre ei...

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Link-uri vreti ? E plin internetul de informatii pe aceasta tema.
E cam sarac internetul de cele despre care vorbesc ca nici dvs nu mi-ati dat macar un link(repet, nu e nici un ortodox acolo)... si as aprecia daca ar posta cineva si in romana ca i-mi este mai greu sa citesc pe teme religioase in engleza(dar voi citi si in engleza).

Last edited by Dennis; 05.08.2014 at 16:46:27.
Reply With Quote