View Single Post
  #27  
Vechi 19.01.2011, 22:46:24
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit hey Melissa:)

Eu am fost obsedata de hranirea sanatoasa,ani de zile,colegii de serviciu ma poreclisera "salatzica",am fost si vegetariana 2 ani jumatate(insa nu mi-a priit),am renunat la fumat,imi spalam mainile zilnic de sute de ori,beam apa imbuteliata si faceam si cafea sau supa cu aceeasi apa...in fine,paradoxul a facut sa ma imbolnavesc din cu totul alte motive,boala destul de grava
Asa ca nu-mi mai pasa de grasimi,de Euri,ingrasaminte si apa poluata...am mancat sanatos insa asta nu-ti poate pune scut impotriva gandurilor si trairilor negative,a unei vieti fara armonie,din care lipseste Dumnezeu-ce folos daca ai mancat o salata sanatoasa in ziua respectiva insa ai fost rau,cinic,barfitor,mandru,jignitor ?Chimia proceselor din organismul nostru ne influenteaza sanatatea in perioade conflictuale,de maxim stress sau oboseala,nu numai chimia ingerarii de alimente!

Eu desigur vb din exprerienta mea,recomand cu caldura hranirea sanatoasa tuturor,insa numai insotita si o dieta speciala a spiritului:)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote