View Single Post
  #18  
Vechi 28.11.2011, 20:05:52
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
In loc sa te agiti. mai bine ai lasa un gand frumos ptr parintele, deoarece azi se implinesc 22 de ani de la mutarea sa la Domnul.
daca nu ai nici un gand frumos de zis, te rugam sa deschizi alt topic in care sa iti manifesti nemultumirile
Off... ce legatura are cu parintele Arsenie ceea ce am spus eu? Am zis doar ca e o vraiste totala pe forum,atata tot. Gandeste-te ca gandurile tale poate ar vrea sa le citeasca si alti apropiati ai parintelui,vor dori sa afle diverse marturii,ceva nou etc. Cand colo ei vor gasi 8 topicuri cu acelasi titlu + altele cu titluri referitoare tot la Sfintia Sa. In fine,faceti cum credeti,iertare Eu unul nu-mi voi manifesta nemultumirile de aici intr-un topic nou,deja sunt mii...
Si eu am evlavie la parintele si nu cred ca as putea avea vreun gand urat la adresa sa. Ciudat cum fiecare interpreteaza totul dupa bunul plac.

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Cuvinte vii, Cărarea Împărăției – Deva 2005, Biserica de la Drăgănescu Capela Sixtină a ortodoxiei românești, Părintele Arsenie – Omul îmbrăcat în haina de in și Îngerul cu cadelniță de aur!

Eu am 14 carti si nu le am pe toate...mai am de cumparat.
Doar Cararea Imparatiei e cartea sfintiei sale. Restul... ce au adunat altii si au asternut ideile dupa bunul lor plac. Am si eu una dintre aceste carti,e ok,insa prefer sa citesc doar scrierile autentice ale sfintilor parinti,caci mai apar si "greseli"...


Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
Minunat, multumim Ovidiu!
o singura precizare: nu toate sunt scrise de Parintele, unele sunt marturii ale oamenilor apropiati despre sfintenia Parintelui
Exact.

Doamne-ajuta!
Reply With Quote