View Single Post
  #45  
Vechi 02.09.2014, 18:47:50
Tomita Tomita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de motan25 Vezi mesajul
Întrebarea care o pun sună cam în următorul fel: "Cum trebuie să se roage corect o persoană (indiferent că e de sex femenin ori masculin) pentru ca bunul Dumnezeu s-o ajute să-și aleagă o persoană în vederea unei relații? Dar să fie o relație care place lui Dumnezeu, nu care nu place.".
Cred ca trebuie sa te rogi din toata inima...de preferat in biserica...nu cred ca este vreo formula mai magica decat rugaciunea din inima.
Cred ca Dumnezeu iti da pe cineva si daca este timpul potrivit.
In rest nu ma pricep...nu pot sa dau sfaturi la acest capitol pentru ca nu sunt persoana cea mai indicata.
Ma deranjeaza totusi ideea de a gasi persoana potrivita in biserica si prin intermediul bisericii sau a activitatilor desfasurate de biserica este mai greu daca nu ai aceleasi gusturi sau prioritati in ce priveste biserica.
Sa abordezi o fata necunoscuta nu mi se pare cea mai buna abordare desi poate avea succes...cred ca prin intermediul prietenilor/cunostintelor, ca urmare a unui activitati/calatorii/etc. desfasurate impreuna sau pe net (desi aici trebuie sa ai ceva rabdare si sa stii sa faci diferenta intre imaginea reala si imaginea afisata pana sa ajungeti sa va vedeti), etc...
Reply With Quote