View Single Post
  #12  
Vechi 05.04.2016, 23:46:50
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Meme2015 Vezi mesajul
Nasul de botez era casatorit in momentul botezului si el si sotia lui erau prieteni din copilarie cu parintii fetitei si au crescut in acelasi cartier , in blocuri apropiate. Am tot intrebat si raspunsul a fost acelasi Categoric Nu,dar daca ascund situatia reala vor trai in continuare in pacat.Eu sunt bunica paterna a fetitei si a fost crescuta de mine pana la trei ani dearece parintii locuiau cu mine. Fiul meu a plecat sa munceasca in strainatate de comun acord cu fosta sotie, venind acasa la trei luni, iar dansa il insela cu nasul. Problema este ca eu si fiul meu consideram ca locul fetitei nu este in acea familie si incercam in justitie sa rezolvam. Nasul si nasa au mai botezat si alti copii si nu a respectat juramantul spus la botez. Daca cineva are o alts solutie de rezolvare multumesc.
Cea mai buna solutie este cea care tine de impacare.
Sotia sa renunte la relatia extraconjugala si sotul sa o ierte mai ales ca practic, are si el o parte de vina parasind-o, chiar si cu acordul ei.
Dar din cate inteleg, ea nici macar nu recunoaste acea relatie?

Din pacate, in justitie, asa cum stau lucrurile la noi, cel mai bun lucru pe care il puteti spera este custodia comuna sau/si eventual ca mama va renunta, fie si cu timpul, la fetita, ceea ce ma indoiesc.

De altfel asta este si formularea pe care trebuie sa mergeti, altfel daca cereti custodia exclusiva, tatal risca sa piarda copilul si sa mai plateasca si pensie alimentara fostei sotii.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote