View Single Post
  #19  
Vechi 06.04.2016, 12:59:16
Meme2015 Meme2015 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2015
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 9
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Meme2015
Implicit

Am inteles si am citit legislatia in domeniu si aveti dreptate cu domiciliul alternativ, ar fi cea mai buna rezolvare.Termenul de custodie a fost inlocuit de exercitarea autoriatii parintesti si ei au in comun in acest moment. Nu ne gandim la exercitarea autoritatii parintesti exclusiv de tata pentru ca adulterul nu e suficient si nu dorim acest lucru, mergem pe ideea ca o fata are nevoie de mama care sa se implice in viata ei pentru a creste frumos. Dorim sa creasca cu ambii parinti si va intelege mai tarziu si va alege singura. La varsta de 10 ani pot alege cu cine doresc sa locuiasca in urma unor anchete sociale. Eu am speranta ca mama ei va realiza in timp ce a facut iar fetita creste, va intelege si va decide singura.Si am uitat un amanunt foarte important, mama fetitei a nascut o alta fetita in martie anul acesta, bineinteles nasul e tatal. Ca urmare povestea lor in loc sa se simplifice,se complica, dar ei nu s au gandit la consecinte. Problema fiului meu este doar fetita, ce vor face cei doi amorezi o sa vedem. Va multumesc pentru mesaje.
Reply With Quote