View Single Post
  #1  
Vechi 07.12.2009, 18:09:33
dreamhappy dreamhappy is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.12.2009
Mesaje: 6
Unhappy HELP , VA ROG !!! Casatoria dintre o musulmanca si un crestin , TOTAL INTERZISA ???

Buna ... Ma aflu intr-o situatie foarte delicata si chiar nu mai stiu cui sa-i cer ajutorul .... Deci .... eu sunt jumatate crestina jumatate musulmanca ( sa spun asa ) dar tind mai mult spre religia ortodoxa pt ca o consider religia cea dreapta . Respect religia musulmana pentru ca este religia tatalui meu si chiar sunt de acord cu unele invataturi si reguli . In fine nu despre asta este vorba dar as vrea sa stiti mai multe ca sa puteti sa va dati seama despre ce este vorba . Eu sunt intr-o relatie cu un baiat crestin , ne iubim enorm si ne dorim un viitor impreuna dar exista o mare problema : nu stiu cat o sa fie tatal meu de acord si daca o sa mai vrea sa aiba de a face cu mine daca m-as casatori cu acest baiat. Nu as vrea sa imi ranesc tatal , as vrea sa ma inteleaga ,pt ca eu oricum nu vreau sa am de a face cu baieti musulmani ........... NU COMENTEZ . Doar mama stie de relatia noastra iar lui tata mi-e frica sa ii spun .... am cerut sfatul prietenelor dar degeaba ... nu au cum sa ma ajute .. nu ma inteleg deloc. .... iar cand am cerut parerea unei prietene musulmance aceasta nu a mai vorbit cu mine DELOC...
Va rog ajutati-ma .Orice sfat e bine venit