View Single Post
  #103  
Vechi 23.04.2012, 18:28:32
mbarboi mbarboi is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.09.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 33
Implicit

Ultima postare si gata ...

@ovidiu_b: Auzi da de ce ma intrebi de fiecare data daca sunt in masura eu sa vorbesc ? De ce esti tu mai mult ca mine ?

Sau nu stii ca si vorbitul de bine trebuie facut cu intelepciune si dreapta socoteala ?

Daca ar apare un inger luminos care canta slavoslovii... lai lauda indata ?
N-ar trebui sa vezi daca nu cumva e defapt un diavol care ti se arata ca sa te amageasca ?

Deci daca vei vorbi de bine zicand ce bun este diavolul, pe el nu-l folosesti pt ca el va profita de bunatatea ta ca sa te faca sa pacatuiesti ... va profita vrand sa devina prieten cu tine si sa te invete tot felul de rautati ...


Deci daca eu nu sunt in masura sa imi dau cu parerea [asta o zici pt ca vorbesc impotriva unort lucuri] ... tu in schimb pt ca vorbesti de bine si pentru niste lucururi ai dreptul, zici tu, pt ca vorbesti de bine ....!
Deci vezi .... imi tai dreputul din start zicand ca eu nu am voi sa zic "nu" ...
Daca nu as zice nu diavolului cand imi zice sa ma cert sa sa fac ceva nefolositor ... nar fi rau ?
Deci vezi negatia nu este rea in sine ....
Adica si eu si tu avem acelasi drept draga user-e !
Deci daca suntem in polemica trebuie sa imi respecti parerea ca si eu pe a ta !

Deci ca final ! Eu stiu de ce tu ma contazici pe mine .... pt ca crezi ca ceea ce spun eu e FALS ... si tu crezi ca eu te contrazic pt ca cred ca ceea ce zici e FALS ... e bine .... vad ca nu stii inca anumite lucuriri care se invata cu varsta ....

Opinia fiecaruia dintre noi e un drept pe care toti il avem ... la fel si libertatea pe care nici macar Dumnezeu nu neo ingradeste ...

Singura mea rugaminte ar fi ca daca nu esti deacord cu mine si vrei sa iti pastrezi parerea ta ... pastreaz-o [treaba ta] ... dar lasa-mi si mie dreptul acesta ...

Daca nu poti intelege ce iti spun atunci ... inseamna ca ma adresez unei persoane mult mai tinere decat mine ... deci eu trebuie sa iau alta pozitie si sa nu ma "las la mintea copiilor" ...

Sanatete si sa cresti mare !
Ti-am zis ... daca vrei sa iti pastrezi, susti parerea ... e dreptul tau ... dar te rog ... nu imi spune ca nu sunt eu in masaura sa zic NU unor lucuriri pt ca imi exercit acelasi drept ca si tine de a zice DA unor lucruri ....

Si stii ce zice pilda aceea cu slujnicul care la lasat stapanul sau sa pazeasca casa .... ca nu la primit nici pe stapan noaptea de frica sa nu fie hot cu glas minicinos ! Deci ... fi cu pace !
Hristos a inviat !
Reply With Quote