View Single Post
  #8  
Vechi 07.09.2010, 22:01:25
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gheorghie Vezi mesajul
am intrebat despre asta deoarece de foarte mult timp as vrea sa stau de vorba cu un astfel de calugar, din pacate majoritatea timpului stau in Romaniasi aci nu stiu unde-i sa-i gasesc pe cand in Rusia is mai multi... va rog sa nu ma intelegeti gresit, daca as fi putut as fi mers in Rusia si as fi stat de vorba acolo dar nu am nici bani si nici limba rusa nu o stiu asa bine...
Doamne ajuta!
Ai putea să îl întrebi pe ieromonahul Savatie Baștovoi ce și cum e cu acești călugări și cu veșmintele lor. E din Basarabia și cunoaște bine ortodoxia rusească.
Să nu te sfiești; poți să îi trimiți un email la savatie@mail.ru

Dacă are timp și îți răspunde bine, dacă nu asta e. Dacă afli ceva nou să ne spui că ne-ai făcut curioși!
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote