View Single Post
  #76  
Vechi 23.06.2015, 04:12:55
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Scuze ca raspund cu intarziere reusesc in ultima perioada sa intru tot mai rar si tarziu si nu reusesc sa raspund.Weekendurile cand speram sa raspund, sunt plecat, asa ca ma iertati.



Hartford prietene te-am cunoscut dintr-o postare care mi-a placut de pe un alt topic.Desi persoana respectiva(Alex190) vorbise cu mine eu trebuia sa-i raspund, asa era frumos, sa o incurajez.Dar nu am facut-o si mi-a parut rau ca nu am facut-o , cum ai facut-o tu:"Ma bucur ca te intaresti singura si iti vezi de viata ta care este asa de scumpa,iti doresc sanatate si ai grija de copil care acusi va sti ce e cu voi cine e mama si cine e tata. Stiu ce spun."
Si ma gandesc la tine care ai scris un mesaj scurt dar frumos!Asta de fapt are nevoie forumul (si oamenii in general) RECUNOASTERE ptr ceea ce fac(ca a trecut peste vorbele urate spuse de cel care trebuia ii fie sprijin,si peste incercarile despartirii) sau ptr ceea ce sunt!
Si cred ca mai bine ramaneai pe linia aia care are putini urmaritori .Decat sa analizezi critic interminabil, cum cred ca o facem majoritatea.Te-ai simtit singuratic pe linia aia??:-)) Oricum este buna conduita aia!
Cheama-ne si pe noi "acolo" nu veni tu catre noi!
Sper ca m-ati inteles?

Oricum legat de Duminica eu nu cred ca putem sa facem nimic. Nu reusim sa facem pe un forum, sa cadem cat de cat de acord, cu atat mai putin o Societate intreaga .Dar trebuie sa trecem prin vremurile astea ca sa ne bucuram cu adevarat, daca vom ajunge in Rai.Trecand prin greu vom stii mai bine sa apreciem ceva bun.
Cum spuneam la un moment dat, cat de mult ne-au ajutat perioadele grele de despartire in familia mea,care desi au fost grele,mi se par ceva special in viata noastra(cand imi aduc aminte de perioadele respective) si in special mie mi-au aratat de valoarea omului care il am alaturi.Ca sa stii valoarea cuiva renunta ptr ceva timp la acel lucru sau om si vei vedea valoarea lui prin alti ochi.
Jonny eu nu critic pe nimeni spun lucrurile pe fata. Ai dreptate nu am inteles ce vrei sa spui Cheama-ne si pe noi acolo? Ma mai incurc si eu la romana deh de atitea ani plecata.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote