View Single Post
  #197  
Vechi 25.11.2010, 14:50:29
mariamargareta mariamargareta is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.366
Implicit 276. A treia și a patra “venire a Domnului” de la “Noul Ierusalim” – Pucioasa (XLIII)

276. A treia și a patra “venire a Domnului” de la “Noul Ierusalim” – Pucioasa (XLIII)

Liderii pucioși plusează nestăvilit, afirmând că Sfânta Scriptură vorbește pe undeva despre venirea în duh a lui Hristos la Pucioasa, în România. Acest lucru este posibil doar prin răstălmăcirea grosolană a Scripturilor. Într-adevăr, acolo unde Daniel poroorocul vorbește despre țara sfântă, prin care au trecut pașii Mântuitorului acum 2000 de ani, el folosește expresia “țara strălucirilor”. Pucioșii preiau această expresie și o atribuie (complet gratuit!!!!) României. Acolo unde Scriptura vorbește despre numele lui Hristos (Cuvântul lui Dumnezeu) cu care El va veni ca Judecător la vremea sfârșitului, pucioșii consideră că numele este Însăși Persoana, deci ceea ce numesc ei “Cuvântul lui Dumnezeu” ar fi Însăși Persoana vie a lui Hristos, venită în duh la Pucioasa! Or, despărțirea de trup pe care pucioșii o reclamă pentru “duhul lui Hristos” care vine la ei “Cuvânt” este echivalentă cu o a doua moarte a lui Hristos! Pucioșii Îl omoară a doua oară pe Hristos ca, despărțit fiind El de trup, să poată veni în “duh vorbitor" în grădina lor cea mare, zisă de ei "grădina lui Dumnezeu":

“Le spun și celor ce sunt împotriva cărții Mele de azi, cu care pregătesc omul pentru venirea Mea, și le spun așa: dacă vă este de ajuns Scriptura care este, de ce nu împliniți ce scrie în ea? De ce nu vă uitați ce scrie în ea? în ea scrie despre venirea Mea, despre cuvântul Meu cel de azi, cu care vin în grădina aceasta.(Citat din Cuvântul lui Dumnezeu de la Pucioasa din 28-08-2000)

Liderii pucioși răstoarnă complet paradigma unanim consacrată despre Adevărul care este Hristos, stabilind că… “ei sunt Adevărul lui Hristos pe pământ!!!”. Ei sunt noua “Oaste a Domnului” pe pământ (!!!), iar ostașii ei stau cu arma în mână, care este “Cuvântul de la Pucioasa”, cu care biruiesc pe cei mari (episcopii și preoții din BOR) de pe pământ:

“Eu pe voi, copii ai cărții Mele de azi, v-am așezat adevăr al Meu pe pământ și v-am lucrat mereu cu cuvântul și v-am făcut ostași cu armă în mână, cu cuvântul Meu, care biruiește pentru Mine. Iată, scuturăm și măturăm și spălăm și netezim și însorim calea cuvântului Meu peste pământ, căci cei mari care s-au așezat peste ale Mele nu sunt sfinți, și țin pe oameni departe de venirea Mea, departe de iubirea Mea, că Eu pentru aceasta vin cuvânt peste pământ, pentru iubirea Mea cea pentru om. O, de ar înțelege omul că pentru asta vin și tot vin! Nu vin să-i răzvrătesc pe cei ce-i supără venirea Mea, ci vin să-i pregătesc pe cei ce Mă așteaptă să vin […](Citat din Cuvântul lui Dumnezeu de la Pucioasa din 28-08-2000)