Subiect: Parenting
View Single Post
  #49  
Vechi 23.09.2015, 12:48:29
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Monnis Vezi mesajul
Părerea mea este că dumneavoastră sunteți destul de speriată și e firesc, având în vedere că urmează o schimbare importantă în viața copilului iar noi ca părinți ne gândim la toate aspectele posibile și imposibile, din dorința de a-i oferi copilului tot ce e mai bun.
Eu nu sunt din sistem, nu apăr cauza nimănui, vorbesc strict în calitate de părinte dar am mare respect pentru educatoarele care au grupa mică și care pe bani puțini, trebuie să supravegheze cel puțin douăzeci de copii mici, aflați în această etapă de adaptare, într-un loc nou, cu persoane necunoscute și copleșiți de emoții, pe care cei mai mulți dintre ei le manifestă plângând. Mai adăugați la asta și emoțiile și intervențiile părinților (cei mai mulți la primul copil), unii convinși că educatoarea e un specimen care din rea-voință și nepricepere traumatizează copiii.
Doamne ajută, să găsiți cea mai bună grădiniță pentru copilaș!
Multumesc pentru gandurile bune. Mi se pare firesc sa ne facem griji pentru binele copilului nostru. Si eu am un respect deosebit pentru munca educatorilor/profesorilor. insa nu consider ca este treaba parintilor faptul ca ei sunt prost platiti. Aceasta este vina sistemului iar copiii nu ar trebui sa aiba de suferit din aceasta cauza.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote