Subiect: Parenting
View Single Post
  #71  
Vechi 24.09.2015, 13:56:58
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Corinusha Vezi mesajul
anul asta inca puteai sa iti inscrii copilul la orice gradi si scoala doreai. cumnata mea are o fetita la o gradinita si cealalta la alta gradinita si inca o fata la o scoala generala de care nu apartine cu locuinta. in bucuresti am auzit intr-adevar ca e mai complicat, dar aici nu sunt probleme.

care e legea care te obliga sa iti dai copilul la gradi/scoli de care apartii cu locuinta? Nu de alta, dar sa ma informez, ca cine stie ce si cum pana vine randul sa imi dau copiii la gradi.
In Buc sunt multi copii si prea putine gradinite de stat, asta e problema. Particulare cate vrei, chiar 2 pe o strada, dar costa vreo 10 mil (1000lei/luna).
Daca vrei la alta soala/gradi eventual aproapede srviciu, parinti, etc, se poate dar tb din timp sa te inscrii ca sa prinzi loc. Si asa e putin prsonal cate 40 copii in grupa, etc..
Iar parerile sunt impartite. Eu de ex am avut ocazia sa stau in salon cu o fata care mai avea un copil in aceeasi grupa cu fetita colegei mele de serviciu....am fost uimita sa constar ca si ea si sotul aveau numai cuvinte de lauda despre gradinita si educatoare, pecand colega mea, numai le " trece Dunarea"...iar cealalta fata spune ca nu e asa, doar ca ea si ai ei sunt mai " figurante" din fire...

Last edited by fallen; 24.09.2015 at 14:00:51.
Reply With Quote