Subiect: Parenting
View Single Post
  #79  
Vechi 23.10.2015, 15:49:01
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Nu a fost nevoie sa le dati nimic pentru colici si alte dureri, de dinti, raceli, etc?
Cînd fetița a avut colici am încercat Colief (foarte scump), Bonisan și am uitat mai ce. Nu a ajutat nimic. Poate dacă vă abțineți de la mîncăruri care cauzează gaze, de genul leguminoaselor (fasole, mazăre, linte șa).

Răcelile trec cu sau fără medicamente cam în același timp, deci nu le-am dat nimic copiilor.

Fețița a avut conjunctivită care i-a trecut într-o lună, fără antibiotice sau alte treburi alopate.

Acum amîndoi au tuse convulsivă și am crescut cantitatea de fructe bogate în vitamina C. Băiețelul are 1 an și e alăptat la cerere. Mai roade și el cîte ceva, dar nu primește masă specială din pireuri sau mai știu eu ce. Fetița are 4 ani și de curînd am început un post negru total de 24 de ore (fără nimic ca să nu-i fie foame din cauza apei) lunea și vinerea, mai exact sare peste micul dejun și peste prînz cu acordul ei.

Și noi sîntem pentru siropuri, ceaiuri, ceapă crudă tăiată și pusă noaptea în dormitor și altele asemenea - reziduuri a ceea ce a fost odinioară, pînă acum vreo 100 de ani, medicina tradițională. Medicina alopată și homeopată fac parte din minciuna veacului în care ne e dat să trăim.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote