View Single Post
  #143  
Vechi 26.10.2016, 18:41:24
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Dar nu ți-am scris ție...
Așa este. :)

(totuși de ce ridici obiecții în loc să ai inima caldă ca să pricepi ce-ți zic? De ce nu vrei să vezi ce ai făcut? Tu ai făcut, nu eu. Și a fost foarte urît. Pe mine m-a durut... chiar dacă era vorba de altcineva. M-a durut și pe mine durerea lui. Înțelegi?)

Iartă-mă că ți-am citit frumosul discurs și că m-am tulburat și întristat văzînd cum nu te-ai putut răbda ca să nu-l strici la sfîrșit.

Iartă-mă că nu m-am putut abține să nu reacționez.

Nu uita că Dumnezeu te iubește și sper că și fiecare dintre noi te iubim... la modul cel mai ortodox cu putință.

''Rarul umple CHarul'' și ''Vorba lungă, sărăcia omului''... în sensul că e o falsă sărăcie, e o bogăție lumească. Sau cum zice sf. prooroc Solomon: ''Ferește-te de omul limbut''... multe zice da' la soare nimic nu stă în picioare.

Mă, dacă vrei să te faci călugăr, fă-te călugăr!...Cine te ține?... însă ''nu toți călugării se mîntuiesc așa cum nu toți oamenii din lume se prăpădesc'' Sf.Prooroc Arsenie Boca (citat din memorie... deci se poate să fie eronat sau chiar eretic din moment ce nu sunt sigur că suna el chiar așa)

Last edited by vsovi; 26.10.2016 at 18:58:52.
Reply With Quote