View Single Post
  #22  
Vechi 04.02.2010, 10:29:03
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Citat:
În prealabil postat de inorog Vezi mesajul
"ce mai stiti de parintele proclu si parintele iustin? mai traieste pr proclu? pr iustin am auzit ca a fost vizitat prin iunie de un catolic e adevarat? ca cica a cazut in ecumenism"

Ce mai stiti de Misu St. Popescu, ca am auzit ca vrea sa divorteze. Da' de parintele x, ati auzit ce-au zis la cafeneaua zvonurilor pravoslavnice, ca pisica lui a mancat din aceeasi farfurie cu pisica unui pastor baptist, si in plus pisica baptistului e siameza, adica din Thailanda, unde sunt budisti. Si mi-au zis ca desi l-au somat la Piscopeasca pe blog pe parintele "cuviosia ta, ortodoxia se marturiseste pana la mucenicie, trebuie sa-ti dai anatema pisica", acest parinte suspect, despre care Eleftereasca si Clucereasca au avut DREPTATE sa spuna ca avea elemente contaminate in liturghie, a refuzat, zicand ca animalele nu se pot da anatema. Ce vremuri, masher, am ajuns pe mana ecumenistilor. Deci, soro, cum va pregatiti de mucenicie, eu am vorbit cu Diaconeasca sa citim cate o catisma din psaltire dupa ce mergem la faiv o cloc la Preoteasca. Si sa-i spuneti Protopopeascai ca nu mai vorbesc cu ea, ca i-am scris pe blog "soro, tu deja esti partasa cu diavolul". Cum de ce, pai s-a dus si a CUMPARAT MANCARE DE PISICI din acelasi loc de unde-si hraneste pastorul ala baptist jivina lui spurcata. Si am auzit ca ala de tine magazinul E MASON, ca e pe blog la Dumitreasca poza cu sacii cu mancare de pisici cu o emblema ca o stea in cinci colturi, ce mai vrei soro. Asta este, ce vremuri am ajuns sa traim. Sa nu uiti sa-mi aduci aminte sa o sun pe Zitza sa-mi dea batista aia cu care s-a atins de mantia parintelui Y. Maare om, extraordinar, un sfant, soro, parol.
Buna treaba. :D
Reply With Quote