Subiect: Dumnezeu exista
View Single Post
  #6  
Vechi 03.03.2010, 18:57:35
sofia_78's Avatar
sofia_78 sofia_78 is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.01.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Implicit

Cati Sfinti a dat ortodoxia pe nou poate nu incap in calendar, Sfinti din Grecia si Romania cu calendar pe nou, numai gandindu-ne la sfintii inchisorilor, si ajungand pana la cei cu Sfinte Moaste si cate minuni se fac in Grecia si Romania pe nou ne infricosam si noi.

Consider ca trebuie sa citim mai multe carti sfinte si Noul Testament, altfel suntem total nepregatiti in fata ereziilor mascate sub piei de oi si ne vom pierde mantuirea ca nu avem reper despre cum "trebuie sa fie" si ne va lua valul crezand ca toate religiile sunt bune si ca mantuirea se castiga usor si de aproape oricine. Daca ramanem doar cititori de Forumuri, sau de opinii personale ale unora sau altora nu ne vom lumina mintea ptr ca orb pe orb nu se conduce iar informatiile pe care le dorim nu ne sar in fata si nu ne asteapta ci stau ascunse sa le cautam si sa le gasim si sa le aplicam. La judecata nu ne va intreba nimeni explicatii cum ca n-am stiut, n-am citit, aia a fost treaba ta, pe noi ne va intreba faptele, ce-am facut, nu explicatiile, de alea ne intereseaza ca n-am cautat. Mantuirea o putem capata oriunde am fi in lume, depinde doar de noi, asa dupa cum Lot s-a mantuit traind in mijlocul Sodomei si Gomorei si asa dupa cum Adam si Eva au fost izgoniti fiind in mijlocul Raiului.

Sa iubim pacatosul dar sa nu iubim pacatul ci sa stam dezlipiti de el.

Doamne-ajuta!
__________________
"Bate si ti se va deschide. Cere si ti se va da. Cauta si vei gasi.", Noul Testament
Reply With Quote