View Single Post
  #435  
Vechi 27.05.2021, 11:54:16
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.286
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Era o chestie foarte interesanta pe care am vazut-o si auzit-o.

In Biserica sa-ti vezi varfurile la pantofi si sa auzi doar Liturghia.

Un sfat foarte foarte bun.

Si daca nu auzi Liturghia, du-te intr-un loc unde poti sa auzi mai bine.
Multumesc. Asta si incerc sa fac, mai aproape de strana e mai bine, sau in afara bisericii pentru ca exista difuzoare.
Mie nu-mi place ca va luati unii dupa altii crezand ca faceti ascultare nepricepand defapt ce faceti.

Pai daca stai sa-ti vezi varfurile de la proprii pantofi inseamna ca te inchizi in egoismul tau propriu si personal, nu mai ingenunchezi, nu te mai rogi si crezand ca auzi liturghia defapt te trufesti cu intelegerea ca averea care te leaga si te lipeste si mai tare in lume, de unde nu mai poti iesi, nu te mai poti smulge.

Asa se intampla cand va luati dupa credibilisti, dupa aparenta credintei ce se bazeaza pe avere si justitia ei plina de plangeri si nu dupa cei ce cred in Dumnezeu cu adevarat.

Teroarea si ipocrizmul credibilizant (faci orice ca sa fii luat de altii de credincios si de puternic fara sa crezi si fara sa poti) si lenea duhovniceasca a mintii, lipsa lucrarii milelor asociata cu lucrarea inchinarii unii la altii, asta nu-mi place la oamenii din BOR, oamenii zilelor noastre care nu mai au curajul sa vada si sa spuna Adevarul decat pentru a manipula ura, rautatea, viclenia, acuzatia, vina, nemultumirea pana pui botul la barfa si te razbuni ca prostul recayand in recidiva adictiei la pacatuire.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 27.05.2021 at 11:58:09.
Reply With Quote