View Single Post
  #34  
Vechi 28.05.2021, 16:40:39
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Pai m-am referit la homofobie, la violenta/agresarea fizica sau verbala asupra persoanelor homosexuale.

Pacatul e foarte grav, da. Uneori de la malahie se poate ajunge si la homo, tot cum spuneti dumneavoastra "calea de invocare a........"

Foarte bine ca Ortodoxia condamna homosexualitatea, dar sa nu ajunga alti crestini sa arunce cu pietre (ca in Evul Mediu) catre oamenii care fac pacatele de genu. Sa ne vedem de calea noastra. Doamne ajuta!

off-topic: of ce va mai certati cu Moroco :))))) =))
Ortodoxia nu condamna homosexualitatea ci condamna PACATUL nu pacatosul. Toate pacatele aduc moartea.

off-topic: Nu e de ras, nu se poate opri din hula si blestem. Pe toate firele de discutie deraiaza de la subiect si se desarta cu toate desertaciunile lui la adresa mea de parca cine stie ce rau i-as fi facut lui sau altora sau ortodoxiei. N-am facut rau nimanui daca cred in Ortodoxie si in Cele 7Tr.Ap. si in Cuvantul lui Dumnezeu in timp ce el nu vrea sa creada. Peste tot, pe toate firele de discutie minte despre mine in fel si chip batandu-si joc de mine si de credinta mea, la infinit, inchipuindu-si ca apara ortodoxia. Isi apara INTERESUL SI NECREDINTA lui ca omul sigur ca nu se insala. Acuma ma face si homosexual si drac si tot felul de alte tampenii oricat de rele. Nu-i pasa, doar asa se poate erija la credibilitate. Ma blesteama si ma cearta pe toate firele de discutie, ma ameninta si ma alunga, ma exclusivizeaza. Oricat ii cer sa inceteze sa-si faca rau folosindu-se de mine nu vrea si merge ca inconstientul spre pierzare.

Exista multe astfel de specimene si in ortodoxie, lupi teroristi ascunsi in blana de oaie ce se dau mari aparatori ai ortodoxiei. Astia omoara pacatul cu pacatos cu tot si se lauda cu pacatul lor pe care il socotesc virtute ca ipocritii.

Ortodoxia nu osandeste si nu denigreaza pacatosul, pe niciun pacatos oricat ar fi de mare pacatul lui ci ii pe cheama toti pacatosii la vindecare, mantuire si indreptare. Hristos-Cuvantul cheama toti oamenii la inviere! Niciun pacatos nu e alungat de ortodoxie ci chemat si miluit, sfatuit, iubit spre indreptare, mangaiat, hranit, slujit.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 28.05.2021 at 16:43:40.
Reply With Quote