View Single Post
  #6  
Vechi 29.10.2009, 00:10:16
mihailmihail mihailmihail is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.10.2009
Mesaje: 1
Implicit si pe noi ne-a ajuta Sfantul Nectarie!

Sfantul Nectarie a ajutat si familia noastra in repetate randuri!<vreau sa va spun ca am

trecut prin clipe grele,cumplite dar acest Sfant ne-a fost grabnic ajutator>
am aflat de Sf. Nectarie de pe internet iarna trecuta cand mama mea a fost diagnosticata

cu melanom malign.din momentul in care am aflat despre acest sfant drag m-am rugat la el

atat pt. mama cat si pt mine si copilul meu care s-a nascut sanatos.pot sa spun ca pentru

noi a facut minuni Sf. Nectarie deoarece mama este foarte bine,analizele i-au iesit

bine.am reusit sa ajungem si la Manastirea Radu Voda sa ne inchinam la moastele

sfantului,iar eu am luat ulei de la candela si i-am dat mamei mele pe frunte,iar ea mi-a

spus ca atunci a simtit o caldura ce i-a invaluit tot corpul!ii multumin din tot sufletul

Sfantului Nectarie si il rog sa ne ierte ca am scris asa de tarziu!de asemenea vreau sa ii

multumesc si pt. ca am reusit sa alaptez copilul la o saptamana dupa cezariana<eu am fost

o lasa ca nu am vrut sa nasc natural>,el are acum 8 luni si tot lapte matern mananca.
multumesc Maicutei Domnului si celorlalti sfinti carora m-am rugat: sf. Marcu al

Efesului,sf. Nicolae,sf. Spiridon,sfintii Ioachim si Ana,arhanghelului Mihail si nu in

ultimul rand bunului si rabdatorului Domnul nostru Iisus Hristos!
Reply With Quote