Subiect: Sunt singura.
View Single Post
  #101  
Vechi 18.10.2016, 22:19:46
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Mi-as fi dorit sa schimb mai multe din nefericire.
Cunosc un om care transforma totul in jurul lui in zambete.Omul cred ca vede totul in roz.
Imi aduc aminte de Nicolae Steinherdt cred in Jurnalul fericirii cand spune despre o paralela cum trebuie sa fie crestinul si arata o pisica care mancase un peste.Peste o ora zice, nu vei mai spune nimic de peste, doar de pisica.Carnea de peste s-a transformat in pisica.Si dadea referire la incercarile si suferintele prin care trece crestinul, il fac tot asa, sa transforme orice incercare din puscarie, intr-un crestin "mai hranit duhovniceste" .
Tot asa omul meu acesta transforma totul in voie buna. As da masina mea fara nici un rregret ptr a stii cum gandeste omul asta,ptr a vedea felul lui de a vedea lumea, sa inteleg paradigma care o are in inima.
De ce oare stand atatia ani langa el nu pot invata "mestesugul" acestui om minunat.
Mi-as fi dorit si o schimbare mai profunda de gandire in ce ma priveste.Dar cine stie niciodata nu e prea tarziu.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote