View Single Post
  #3  
Vechi 23.11.2022, 22:38:00
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locaţie: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 395
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Morgan Freeman a fost cooptat Č™i de americani să promoveze, deci nu-mi place că într-un fel a schimbat taberele, el trebuia să rămână doar pe proiectul american pt găzduirea cupei mondiale nu să fie ca un traseist politic, plus că el a prezentat un documentar pe netflix spre zona ateistă.

Coranul contrazice chiar Vechiul Testament la Facere Č™i în mai multe locuri, deci nu seamănă nici cu vechiul testament nici cu Noul Testament, deČ™i e în secolul 7 plăsmuit deci ar fi avut timp să evolueze fiind ultimul izvor de religie cu mulČ›i adepČ›i.
Morgan Freeman, este platit sa zica lucruri si sa faca parte din anumite filme/documentare/si mai nou pentru discursuri la evenimente, avand in vedere ca vocea lui este atractiva pe ton de bariton si este unica, se transmite altfel.

Eu nu am citit vreodata Coranul, am vazut ca au lucruri diferite fata de ce avem noi, mai ales cand povestesc despre apocalipsa si vechea vorba a lor "daca mori fara pacate, te trezesti cu nu stiu cate virgine in Rai"....serios?! Dar faptul ca nu a fost difuzat pe canalele de televiziune americane si britanice partea cu Morgan Freeman si discursul aproape globalist din Coran al baietelului, poate fi ceva, pentru ca in ziua de azi mass-media a inceput sa cenzureze lumea de pe internet care vorbeste despre pace in lume, lucruri bune, etc...

Un musulman se tot contrazicea cu mine ca a gasit el un antichrist pe vremea noastra, unu bogat care se lauda pe net si atrage lume de partea lui, si eu ii spuneam ca nu este adevarat, acel om e prea batran (36 de ani) si nu are cum ca nu face iluzii (miracole false) cu mana si etc. Nimeni nu va stii cine va fi anticristul decat la sfarsitul lumii, cum e dictat in Biblia noastra dupa dezastre globale se va ridica, si ca va avea varsta in jurul anilor lui Iisus Hristos cand a murit pe cruce (30-33 ani) si va domni 3 ani pana cand Iisus va veni pe Pamant sa faca lege. Tot venea si spunea ca noi ortodoxii mintim, teorie interesanta, ca nu e adevarat si alte cele....hmm ...ce sa le zici.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote