View Single Post
  #479  
Vechi 11.06.2009, 21:24:20
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CosminPopescu Vezi mesajul
scumpo, nu tu încercai pe celălalt thread să îndemni lumea să nu mai facă copii ?

chiar vrei exemple de femei în funcții înalte din fosta-URSS și lumea arabă ?

Eu? Sa indemn lumea sa nu mai faca copii? Pai sa faca lumea cati copii cat crede ca poate duce, ce ma priveste pe mine? Din partea mea sa aiba lumea si cate 15 copii fiecare, numai sa isi asume responsabilitatea si sa ii creasca bine si frumos.

Da, chiar as vrea exemple de femei din Arabia Saudita, sau chiar Iran, sau Oman, sau Yemen cu ceva putere in stat. Sau macar cu drept de vot, sau cu drept de a se plimba singure pe strada, sau cu drept asupra copiilor lor (dupa cum se stie, in lumea islamica copiii apartin tatalui trup si suflet). Asa ca mai lasa-ne cu ocrotirea si pretuirea femeii in lumea islamica.

Dar ne indepartam de subiect. Parerea mea este ca, in cazul il care, din motive medicale, unui barbat trebuie sa i se preleveze sperma, cel mai potrivit procedeu mi se pare cel natural. Sa fiu barbat nu cred ca as accepta sa mi se bage o seringa nu stiu pe unde, cand, pacat-nepacat, pot sa rezolv problema si singur.