View Single Post
  #4  
Vechi 21.02.2017, 18:52:22
RaduRO RaduRO is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.08.2016
Mesaje: 19
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Suna usor dubioasa intrebarea ta; crestini sunt peste toti, pacat ca nu ii vezi tu, pacat ca ii judeci pe toti dupa ... virgulitele, obsesiile si patimile tale.

Daca ai sa cauti sa fie si cu batic pe cap si cu palton si sa stie si Psaltirea, sa fie la 9 in Biserica si nu la 9.05, sa fie si mai inalta, sa aiba si parinti bogati, sa fie si studenta la Psihologie, sa fie si cu alte nazdravanii, pleci gresit din start.

Mai bine cere si tu de la Dumnezeu sa iti arate o fata cu care sa te potrivesti.
Sa stii ca o persoana bisericoasa nu este neaparat o persoana buna, din contra, poate ascunde obsesii nenumarate.

Cere ce ti se potriveste mai bine... Cel de Sus vede mai bine lucrurile astea decat tine.
Altfel s-ar putea sa primesti exact ce ceri si nu o sa-ti convina.

Recunosc ca nu m-am exprimat cum trebuie.

Si nu am astfel de pretentii. Ma rog si realizez ca El stie mai bine de ce am nevoie.


Citat:
În prealabil postat de Florinvs Vezi mesajul
Intai de toate cred ca ar trebui sa definiti mai clar ce intelegeti prin fete crestine, ca sa stiti mai exact ce anume cautati!

Care ar fi, in viziunea dumneavoastra, calitati pe care ar trebui sa le aibă o fata crestina ?
http://altarulcredintei.md/cu-gandul...meia-crestina/
Reply With Quote