Subiect: Geneza
View Single Post
  #27  
Vechi 02.05.2011, 11:50:56
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Eu nu am văzut pe nimeni din filmulețele de la Ierusalim care să stea cu flacăra pe față sau cu mîna în flacără, fără să se miște măcar zece secunde. Și eu îmi pot plimba repede flacăra la nivelul pielii fără să pățesc nimic.

Căldura nu este radiație electromagnetică infraroșie. :) Celule care emit în intraroșu se găsesc la laptopuri, în telecomenzi șamd, fără să se încălzească. Mișcarea agitată a particulelor este ceea ce cauzează creșterea temperaturii obiectelor, indiferent de starea lor de agregare.
Sunt catolici, evrei si alte religii care cred in minune, tu care esti ortodox te indoiesti. E simplu sa cercetezi adevarul, si eu am scris de cateva ori despre asta. Poti trece cu mana repede prin flacara, dar cum arata in unele filmulete unii isi pun barba, o alta calugarita are batic pe cap. Acestea se aprind mai repede, la mana iti arde parul doar. Iar minunea nu consta in toate acestea separat, ca se aprind lumanari, ca nu arde, ci concomitent. In primul rand vine o lumina, globuri luminoase din cer.
Reply With Quote