View Single Post
  #45  
Vechi 17.09.2009, 23:39:48
konijiro's Avatar
konijiro konijiro is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Mesaje: 1.114
Implicit

Citat:
Multi nu vad... altii vad dar tac... si mai este categoria "rebel made in hawkins"... etc etc
Poate vrei sa zici by hawkins? Stai linistit, hawkins nu a facut/creat pe nimeni. Altcineva se ocupa de asta. Vezi in biblie.

Citat:
Chiar sunt surprins ca o parte dintre noi nu inteleg pericolul acestor carti
Si eu sunt surprins ca, desi nu intelegi concepte de logica elementara, ai aroganta de a-ti da cu parerea despre alte concepte care se abordeaza, in general, de oameni care au depasit nivelul la care tu nici nu ai ajuns, pe plan cognitiv. E bine ca ai tastatura.

Citat:
Vrajitoria, asta e mesajul final!
Tare. Bine ca ne-ai spus. Sunt sigur ca Rowling e o vrajtoare undercover, care nu a scris seria Potter ca sa se imbogateasca, ci ca sa ne faca pe toti vrajitori. E clar acum, filmele nu au fost facut ca sa produca bani, ci ca submineze minti tinere de crestini. Doar e un lucru stiut ca industria filmului e subjugata iudeo - masoneriei. Cum de nu m-am prins pana acum? La naiba, si am si citit toate cartile din seria aia.
Antonio, ia zi, vad ca stii cu ce se mananca, cate carti din seria HP ai citit tu?

Citat:
Hocus pocus, sim salabim! Lucru' tipic satanesc!
Clar tipic. Stim atat de bine cum actioneaza diavolul, ca avem si un pattern clar stabilit. Auzi, "tipic". Pe cand arestarea infractorului?

Citat:
OT: am observat ca multi dintre romanii plecati in afara sunt mult mai "deschisi". A nu se intelege acel "deschis" ca un lucru pozitiv. Sunt pentru ecumenism, s.a.m.d.
Da, ecumenismul e nasol. Nu cumva sa ne intelegem toti cu toti, ar fi dezastru. Nu cumva sa fim toleranti si sa ii intelegem si pe aia din satul vecin, e poluant. Nu cumva sa intindem o mana peste granita, sa vedem daca nu cumva dam de oameni fix ca noi?
E mult mai bine sa uram ce nu intelegem (sau ce ni s-a zis sa uram, ca doar asa e bine si stramosesc) si sa respingem tot ce nu e romanesc.

Citat:
Pacat!
Da, e pacat ca ai acces la o tastatura si la o conexiune de net. Esti ca un fan a lui Britney Spears care incearca sa isi dea cu parerea despre Mozart. Crezi ca entuziasmul varstei compenseaza lipsa de cunostinte, logica si toleranta.
Hai sa iti zic eu ceva: varsta (declarata pe alt topic) e singurul factor care nu te face sa te faci total de ras.
Reply With Quote