View Single Post
  #70  
Vechi 10.01.2014, 12:04:18
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Nu mi se pare potrivit sa vorbim in acest fel ,chiar necredinciosi fiind trebuie sa ne masuram cuvintele."Cu masura cu care veti masura vi se va masura"(Ev.dupa sf.ap.Marcu)
Citatul a fost luat de pe un blog si este destul de clar ca monahii atoniti se adreseaza patriarhului grec.Ce legatura sa aiba cu preasfintitul Daniel ,ei locuind totusi in Grecia ?
Daca un citat (fara link) luat de nu stiu unde, ajunge sa para tendentios, sa aduca dezbinare, sa sminteasca, iar respectiva persoana nu se straduieste sa elimine din start orice interpretare gresita, dincolo de a o considera inselare, este un lucru urat si o rea vointa, mai ales ca acel citat ni s-a fluturat de cateva ori pe dinainte, fara nici o incercare de a se evita confuzia. NU aveam in intentie sa intru pe nici un blog, dar numai aluzia m-a cutremurat si am cautat sa ma lamuresc. Nu intentionez sa retractez nimic. In ce privesc greselile si pacatele fiecaruia, nu e treaba mea si nu judec pe nimeni. Aici e mai mult decat clar care a fost intentia si mai ales efectul, chiar prin repetarea mesajului. Nu pot sa gasesc acestui gest o alta catalogare! Si nu am nevoie de iertarea nimanui dintre cei ce ma condamna pentru asta. Nu faceti trimiteri catre sfinti in timp ce va agatati de coada lui Aghiuta!!!
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote