View Single Post
  #143  
Vechi 12.01.2014, 16:42:37
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Diversiuni comunistoide folosesti tu. Si eu am sa iti arat exact cum faci. Adica eu spun ceva, iti demontez afirmatiile, vin cu argumente si fiindca nu poti sa le combati arunci o afirmatie de genul asta pentru a abate discutia de la tema expusa.
Pentru ca tu ai sustinut ca eu as folosi manevre comunistoide de reeducare te rog sa iti sustii parerea cu argumente.



E o mare diferenta si o folosesti aceeasi tactiva diversionista. Eu nu cred in cip. Eu nu promovez cipul. In schimb tu introduci dogma anticip. Si ca cipul ar fi semnul fiarei.




Nu. Nu asta vreau. In primul rand aia 2 neuroni functionali pe care ii am imi sunt suficienti ca sa imi dau seama ca tu nu poti fi convinsa, ca nu te intereseaza adevarul si dovezile ci "adevarul tau" si ceea ce crezi tu chiar daca are o baza sau nu.
Dar daca as vrea sa conving pe cineva dispus sa inteleaga i-asxplica faptul ca cipul nu ii afecteaza libertatea mai mult decat o fac celelalte lucruri pe care la foloseste: mobil, conturi pe forumuri, pe facebook, conturi de e-mail, etc. Si ca este ipoctizie sa lupti impotriva unei chestii care iti limiteaza libertatea cand nu ai o problema sa le folosesti pe celelalte.




Gogomanii sunt cele pe care se afirmi tu. Nu doi-trei preoti nu lupta de o maniera ce tine de patologic impotriva cipului. Doi-trei preoti lupta si sustin cauza asta. Asa ca cine minte?




Normal. Si ti-am zis si de ce esti sectanta: introduci fata temei scripturistic sau traditional (ma refer la Sf Traditie) o dogma noua: cipul=semnul fiarei.
Daca asa vrei sa comunici si asa te raportezi la duhovnicii care semnaleaza pericolul pecetluirii, nu mai avem ce discuta. Punct. Oricum tema acestui topic e alta.
Reply With Quote