View Single Post
  #79  
Vechi 20.12.2015, 20:09:53
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Noi iar am făcut o nefăcută . Nu ne potolim. Am fost azi la biserică la momentul potrivit ( în fine, la 11,30 când am ajuns deabia erau la Heruvic) dar am așteptat afară, apoi după Tatăl Nostru am intrat și noi și când m ajuns în față, niște copii au cântat colinde-frumos, e drept, dar fii-mea acum câtă răbdare să aibă în aglomerație și căldură, în fine, nu a făcut prea urât, putea și mai rău, ba chiar a fost deosebit de înțelegătoare pt vârstă ei; necazul e însă ca după ce am ieșit am văzut ca s-s pătat pe haine ...nu știu dc ea a scuipat sau părintele...în fine ... Mi-a zis o femeie să o spăl cu apă și să o pun la un pom sau floare. Așa am făcut cu toate protestele alor mei, dar...nu cred ca a ieșit de tot ... Și nici nu mai am când să mă spovedesc . Ce fac acum??? Nu vreau să arunc hăinuțele, cel puțin nu acum, poate când nu i-or mai veni...dar până atunci probabil va tb să le mai spăl, cu detergent, cu alte rufe manual sau la mașină și...ce o să se întâmple???
( o fi oare un "semn" ca nu trebuie să mai mergem. Ca nu suntem bineveniți, nu e locul nostru acolo, pt ca nu avem părinți credincioși???)

Last edited by fallen; 20.12.2015 at 20:11:56.
Reply With Quote