View Single Post
  #22  
Vechi 16.01.2014, 19:01:00
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Gabriel86 Vezi mesajul
Buna, sunt Gabriel,am 27 de ani, sunt un baiat simpu cu suflet bun,credincos dar sunt un pacatos, imi doresc f mult sa gasesc o fata simpla si sincera ca sa imi fac si eu o familie...stiu ca mai exista fete cuminti si sincere dar de multe ori ma intreb de ce nu pot gasi si eu persoana ceea sau unde o pot gasi? Bunul Dumnezeu ne ajuta pe fiecare si cand ne asteptam mai putin si ma rog pt asta,va rag sa imi dati niste sfaturi
Doamne ajuta.
La 27 de ani nu esti batran. Ia legatura cu un duhovnic pentru spovedanie deasa si Dumnezeu te va ajuta sa-ti intemeiezi o familie crestina. Lupta cu tine insuti sa poti fi si tu un sot si un tata bun. Exista carti indicate tinerilor care vor sa-si intemeieze o familie crestina. E bine ca acestea sa fie citite.

Ai facut deja un lucru bun pentru ca ai constientizat cat e de importanta o familie. Undeva, mai aproape sau mai departe exista o fata care-si doreste acelasi lucru. Roaga-te. Nu esti singur, ci cu Dumnezeu in primul rand. El iti va alina singuratatea cand va considera. Tu ai rabdare.

Caut-o prin rugaciune si pastreaza-ti viitoarea familie prin rugaciune.

Exemplu: http://www.crestinortodox.ro/acatist...nia-67103.html

Paraclise, acatiste, canoane de pocainta etc.

Nu-ti face idol din nicio fata, dar pe aceea care-ti va fi sotie s-o iubesti asa ,,cum isi iubeste Hristos Biserica'', dupa cum se spune in slujba de la cununie. Casatoria este o cale de mantuire, cu bune si cu rele. Ai nevoie de o fata crestina ca sa-ti educe frumos si crestineste viitorii copii, sa oferi si sa primesti dragoste. Dumnezeu sa-ti ajute.
Reply With Quote