Subiect: Spre Agion Oros
View Single Post
  #14  
Vechi 02.01.2017, 00:49:43
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Este cineva doritor de o experienta ascetica?As vrea sa merg cu cineva care vrea sau care a mai fost.Totusi niste informatii sau impresii de acolo de la cei care au fost m-ar ajuta.Poate socul duhovnicesc al locului ma va trezi...

Sunt axat pe experiente,manat de emotii si chinuit de ratiune..
Frate Seraphim7 nu te duce prrea mult, numai dupa ratiune, ca unele mai trebuie simtite cu inima.Cei care s-au apropiat de Biserica sunt mai ispititi,nu te du numai dupa ratiune pe calea asta.
Eu am simtit mult nevoia de modele.Am sa pun sper zilele astea la topicul "Oameni nestiuti din jurul nostru" niste persoane cunoscute.Cand vedeam oameni dinastia in jur parca ma faceau si pe mine sa ma simt mai putin imbecil.;-)
Cred ca si o femeie realista care sa o ai alaturi(ca uneori am impresia ca ai zis ca trupul e cam puternic), care ti-ar zice trebuie sa facem aia,trebuie sa cumparam aia,sa facem ailalta.Copilul daca ar veni, iara indirect iti spune, sa fi stabil,servici etc

Eu m-am gandit candva, cand o sa ma simt mai echilibrat,mai apropiat de Dumnezeu,mai impacat, atunci cred ca am sa fac calatoria asta la Muntele athos.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote