Subiect: nelamurire
View Single Post
  #48  
Vechi 21.04.2011, 20:10:05
mirela.b
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ar fi interesant de auzit si versiunea lui, din cate ne-ati spus ar avea un caracter foarte urat si e un om ipocrit si nu doar el ci si altii care il sustin in ceea ce face cunoscand cica situatia de acasa, cine stie care ar fi varianta lui, oricum dragoste cu de-a sila clar nu se poate.

Din pacate la capitolul divort BO este destul de laxa in canoane, sau poate mai bine zis chestiuni de genul asta nu trec pe la Episcop cum ar fi normal sau daca trec sunt f. interpretabile, spre deosebire de romano-catolici unde acest lucru n-ar fi fost in nici un caz permis atat timp cat sotia traieste.

Nu ca as fi 100% deacord cu atitudinea romano-catolicilor in acesta chestiune, e clar ca ambele atitudini duse la extreme sunt daunatoare in anumite cazuri.

Ce mai puteti face acum este sa stabiliti daca are si pretentii materiale in urma divortului, asta ar fi culmea nesimtirii si daca este cazul, n-ar fi rau sa aduceti toata situatia in instanta si sa insistanti pe ideea ca nu doriti divortul si care este de fapt motivul de divort al dumnealui.
Mi-a bagat ca motive de divort n motive false......profitand de faptul ca eu nu am bani sa-mi pun un avocat si nu am fost deloc prezenta la divort.Cat s-a judecat divortul am fost f bolnava(am facut o cadere psihica), am fost internata.......sunt multumita ca nu are pretentii materiale.A platit el toate cheltuielile de divort.Duhovnicul meu i-a adus la cunostiinta ierarhului situatia.......ce este mai trist este faptul ca sunt fortata sa intru si eu in manastire, fapt pe care nu-l doresc si de care nu sunt in stare in momentul de fata.Sunt ff suparata si bolnava si nu va mai spun decat ca va rog sa ma pomeniti si pe mine in rugaciunile d-voastra.Situatia e atat de "mizerabila" incat nu-mi ramane decat sa ma las in voia lui Dumnezeu si sa ma rog sa se faca voia Lui.Va doresc Sarbatori cu pace si bucurie!
Reply With Quote