View Single Post
  #118  
Vechi 12.05.2015, 12:29:04
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
cel putin de cand sunt eu pe forum aduca mai mult cu un forum satanist).
Ce coincidenta, asta nu-ti da de gandit?

Citat:
Eu am ales sa il ignor pe AlinB si sa il tratez cu indiferenta, dar m-au uimit comentariile voastre.
Da mai, mare uimire, poate sa existe cineva care sa nu gandeasca ca tine?

Citat:
Acest user fara rusine (si asta e un cuvant extrem de bland) nu doar ca ales sa ma atace si jigneasca in saptamana luminata, vazand ca nu mai are alte argumente, dar a ales sa ma si balacareasca si barfeasca impreuna cu alti useri, incurajandu-i si pe acestia sa faca la fel. Desi facuse asta si in urma cu un an si tot eu mi-am cerut iertare si am ales sa vorbesc normal cu el.
Da serios, si tu sfintisorului, ti-ai gasit taman in saptamana luminata sa intri pe forum si sa-ti strici pacea trimitand la Iad cu de la tine putere, generatii de oameni care n-au avut sansa sa-l cunoasca pe Hristos.

Argumente au fost destule, problema e ca mataluta ai fost prea greu de cap sa pricepi.
Nu poti concepe ca nu ai fi cel mai bun talmaci al dogmei ortodoxe si ca nu poti deriva dogme adhoc si ortodoxe din ceea ce ti se pare tie ca ar fi spus unul sau altul.

Citat:
Pe un alt forum, unde erau credinciosi normali, a fost blamat de cei de acolo in urma unei astfel de comportari, si nu incurajat si laudat. Pana la urma aceia au cerut sa fie dezabonati de pe forum, neacceptand astfel de comportamente agresive.
Serios? Si am fost "dezabonat" sau nu?

Forum cu vreo 500 utilizatori scrisi si doar 4-5 activi din care vreo 2 din soiul catalin2 si vreo 2 din soiul antoniap-cipusor si rar de tot cate un NP, unul din haita asta avand si tupeul nesimtit sa se dea preot in timp ce dadea de pamant cu cei care ar fi fost colegii sai preoti si mai marii sai episcopii, pe tot felul de motive, si asta mare luptator anticip, recomanda la toti literatura neoprotestanta si urla in gura mare sa nu plateasca nimeni taxele.
Nu ca eu as fi un mare fan al ANAF -ului, dar nu se cuvine pentru sutana virtuala, daca ar fi cat de cat reala sa faca astfel de indemnuri.

Pana la urma i-am lasat in plata Domnului, si la vreun an in urma mea, haita asta de "forumisti" de acolo au fost atat vrednici, au fost atat de "activi" la modul "benefic" incat pana la urma administratorul a facut o criza de nervi si a decis sa stearga forumul cu totul, eu am aflat abia dupa inca vreun an


Citat:
Parerea mea e ca ar trebui
Parerea ta e fix zero nene, nu te-ai prins de asta? De cand ti-ai dat in petec cu "doar ortodocsii se mantuiesc" ti-ai pierdut si ultima umbra de respect si audienta dupa care puteai sa tanjesti.

Nu ti-o zic si altii dintr-o anumita jena, ca te numesti ortodox ca si ei, dar uite trebuie sa mai fie si catet unul mai nesimtit ca mine care sa ti-o zica in fatza.

Citat:
(neuitandu-l si pe avocat, cu care s-a facut frate de cruce). Daca voua vi se pare ceva normal si chiar laudativ e doar o mare problema.
Frate macar intru ratiune nene, cu tine nu stiu de care as putea fi la modul practic.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 12.05.2015 at 12:34:09.