View Single Post
  #109  
Vechi 15.10.2012, 08:30:49
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.t Vezi mesajul
Credeam că topicul este despre bisericile ORTODOXE.
Nu văd de ce am infesta adventismul, baptismul samd pe-aici... hellooooo !!
(faptul că ești în branșă la arhitectură nu justifică deviația pe forumul ăsta)
N-am perceput drept abatere imaginile postate de altii pe acest topic cu catedrala romano-catolica a lui Oscar Niemeyer sau catedrala luterana din Reykjavik, pentru ca nu traim intr-o lume rupta de realitatea ce ne inconjoara; e normal sa observam si unde se plaseaza altii raportat la noi. Pentru mine este imbucurator cand vad heterodocsi care investigheaza traditia si sesizez o “schimbare la fata” a arhitecturii religioase. E un mic pas spre intoarcerea lor acasa,de aceea am pus poza cu acel lacas de cult baptist, ce se distinge oarecum fata de celelalte existente. Stati linistita, n-am sa mai deviez acest forum.

Cititorilor acestui topic, dedicat lacaselor de cult ridicate in ultimii ani, le las o imagine cu o biserica ortodoxa din Cluj-Napoca, in speranta ca se vor anima si vor contribui in continuare cu alte exemple de arhitectura religioasa,ce au aparut in orasele lor in ultima perioada.

Biserica e aceea pe care am postat-o pe pag.6. Iata cum au evoluat lucrarile in decursul unui an:

Last edited by ioanna; 15.10.2012 at 08:55:22.
Reply With Quote