Subiect: Un sfat va rog
View Single Post
  #8  
Vechi 28.10.2009, 23:03:44
cora43's Avatar
cora43 cora43 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.09.2009
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit Doamne ajuta!

Cred ca ar trebui sa scrieti totusi lucrarea (spun "scrieti" pt ca un copil de 11 ani are nevoie de ajutor sa faca asa ceva!!!!)ca sa nu il "impovareze profesoara cu o nota f mica (o asemenea profesoara asa procedeaza, indiferent de argumente...), dar faceti-i o mica surpriza: lucrarea sa contina 3/4 de educatie moral-crestina si 1/4 o scurta trecere in revista a acestor boli... sau... vezi, de exemplu, un mesaj cu parerea copilului tau despre cat de folositoare ii era abordarea acestui subiect. Cauta in publicatiile de pe-aici sau de pe alte site-uri si scrieti cateva lucruri esentiale, de priceput la nivelul lor (Bunul Dumnezeu stie ce si cat vor pricepe!!!) cuprinzand sfaturile parintilor si nevoitorilor crestini-ortodocsi despre acest subiect!
Ce sa mai spun ca sa nu gresesc... e o incercare... dar nu una careia sa nu i se poata face fata! Copilul tau trebuie sa fie puternic si sa faca fata eventualelor "bashcalii" in eventualitatea ca va treb sa-l prezinte in fata clasei.
Mi se pare totusi, cel putin nepotrivita si tema in sine si abordarea ei (referat!!!!!! facut de un copil de 11ani! din niste surse ce contin obligatoriu termeni medicali greu de inteles si de retinut pt aceasta varsta). Ma intreb, de profesie cadru didactic fiind, care este finalitatea acestui demers didactic? S-o fi gandit dna prof. la educatie (pentru sanatatea unui copil de 11 ani!!) sau doar la o informatie ( de care nu stiu cata nevoie are la varsta asta!)??????
Doamne ai mila de sufletele copiilor nostri! Ajuta-i sa-si pastreze curatia sufletului si a trupului!
Doamne ajuta!
P.S.Daca rugaciunea face parte din viata ta, roaga-te pentru asta!
Cu toata dragostea pentru voi,
Cornelia
Reply With Quote