View Single Post
  #55  
Vechi 18.07.2011, 02:26:06
Sara I's Avatar
Sara I Sara I is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.07.2011
Mesaje: 73
Implicit

.."sau cu frumusete straina mi-am ranit inima, sau cu altceva ca un om si muritor am gresit..."
Fior...pari sa ai o inima frumoasa si sensibila..si imi pare ca esti dureros de tanara...
Sa-ti faca Bunul Dumnezeu parte de bucuria si ocrotirea Lui, caci nu este altundeva loc de scapare si siguranta pentru nici unul dintre noi, decat in increderea in dragostea si bunatatea lui pentru noi...
Eu zic sa incepi sa te rogi pentru mantuirea acestui baiat, pentru sufletul lui,caci poate nu e degeaba aceasta.."obsesie"..sunt printre noi oameni cu suflete sensibile, care resimt povara altor suflete...si atunci e bine sa te rogi pentru aceia...care..stiu eu..te obsedeaza..
Sa-ti fie rugaciunea in doua parti, una pentru tine in care te rogi Mantuitorului sa-ti dea ochi limpezi si inima curata fata de acest baiat, si a doua pentru el,pentru mantuirea lui, pentru ca Dumnezeu sa-i lumineze inima, si mintea, si viata, si calea.... ori de cate ori iti vine in minte, si incredinteaza-l Domnului Hristos, si cere mila si voia lui Dumnezeu peste viata lui, si sufletul lui...si daca vezi ca inima ta se usureaza in urma acestor rugaciuni...atunci mergi bine...
Doamne...ajuta-ne...cu mila Ta
Reply With Quote