View Single Post
  #14  
Vechi 11.04.2019, 13:53:56
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Nu-s nici creștin nici politicos si din start nu-s victima ta.Dar dacă mă mai confunzi cu tantari si muște bete îți schimb eu gratuit veterinarul.
Asta-i bună... gluma.

Nu știu însă prin ce procedeu mental te-ai regăsit în țânțari și drosofile, căci nu eram ironic și nu băteam apropoul la tine. Mă rog... fiecare are libertate de înțelegere. Dar văd că ești gata de supărare, gata să-mi schimbi veterinarul, sau pur și simplu faci o superbă glumă ironică la apartenența mea animalică.

Să zicem că ești un glumeț foarte simpatic... care pricepi simpatic și răspunzi celor ce te ''jignesc'' cu aceiași monedă (eu nu te-am jignit și nu m-am referit la tine când vorbeam de țânțari și drosofile ci era o formă plastică de a ușura înțelegerea textului), te întreb atunci dacă spui că nu ești creștin, ce anume ești în afară de a fi un om bun care cauți răspunsuri la întrebările vieții?

Cu cine am deci onoarea să dialoghez?

Care este credința ta, dacă nu e o taină de neâmpărtășit?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote