View Single Post
  #22  
Vechi 05.01.2011, 23:17:15
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Aduc inca o marturie cat de MINUNAT , cat de VIU este Dumnezeu intru sfintii Lui.
In urma cu 2 zile sotul meu a cazut de la o inaltime de peste 3 m.. a cazut pe ciment , si s-a lovit la cap... l-am dus imediat la spital, intrucat nu putea misca gatul, deci o fractura sau o hemoragie craniana era mai mult decat asteptata... M-am rugat cu disperare la Sfantul nostru iubit, Sfantul Nectarie, Bunului Dumnezeu si scumpei Sale Maici sa ne ocroteasca si sa ne scoata cu bine din aceasta incercare... cu atat mai mult cu cat, in scurt timp eu trebuie sa revin in tara, ptr a fi alaturi de mamicuta mea in aceste grele momente ... Asteptam rezultatul tomografiei , plangeam si citeam printre sughituri si lacrimi, din acatistul Sfantului Nectarie...inutil sa spun ca gandurile dadeau navala, nu ma puteam concentra la rugaciunea citita, insa chiar si asa, m-am straduit sa o duc pana la capat. rezultatul a sosit dupa 2 ore de asteptare in cea mai mare tensiune si ce credeti dragii mei: NICI O FRACTURA NU S-A OBSERVAT, NICI O HEMORAGIE CRANIANA!!! Gatul inca este putin intepenit dar asta este o chestiune minora, musculara, care va ceda in timp. MULTUMESC SFANTULUI NECTARIE SI BUNULUI DUMNEZEU SI MAICII DOMNULUI ptr tot ajutorul dat!!!
Reply With Quote