View Single Post
  #120  
Vechi 08.05.2011, 21:22:57
luciand luciand is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.04.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 170
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nutucutu Vezi mesajul
Ma reuzum la acest aspect: dumneavoastra credeti ca noi L-am parasit pe Cristos. EU m-am nascut catolica si am fost invatata ca Isus Cristos este Domnul meu si Dumnezeul meu. Dupa niste zeci de ani in care am trait asa, vine cineva, protestant sau ortodox, si-mi spune ca eu gresesc. Faptul ca blestemati si sinteti plini de ura nu ma va convinge niciodata ca eu gresesc. Mie mi se pare ca ceea ce propagati dumneavoastra e adevarata inchizitie, pentru ca logica dumneavoastra e urmatoarea: esti altfel decit noi? Meriti sa fii blestemat.

Sincer, ma indoiesc ca cel care gindeste asa e luminat de Duhul Sfint.

PS Nedumerirea mea nu se referea la potir. Se referea la faptul ca daca un sfint ortodox va indeamna sa-i blestemati pe catolici, atunci cum e posibil sa fii prieten cu o persoana care merita sa fie blestemata. Si sper ca asta e pozitia izolata a vreunui fanatic si nu a ortodoxilor in general.
Ai menționat numele meu alături de afirmația că cineva a blestemat! Și aceasta sub anonimatul unui pseudonume predestinat, parcă!
Consider aceasta ca un atac la persoană și un act nedemn, de o nesimțire crasă!
Te somez să arăți exact unde, când și cine a blestemat! Iar dacă nu poți face asta, cere-ți iertare, asta doar dacă mai ai un dram de bun simț elementar!