View Single Post
  #2  
Vechi 12.12.2012, 23:54:05
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Iar SEX? E clar! Vor urma alte cateva sute de pagini de dezbatere fara noima si fara nici un rezultat.
Drumul spre iad e pavat cu intentii bune! Desi aparent venim cu un gand de pace si de interes... duhovnicesc, ceea ce va urma va fi, duhovniceste, un esec total.
Eu zic ca, cine are astfel de nelamuriri, sa gaseasca alte surse de documentare, pentru a nu-si incarca sufletul cu smintelile altora. Iar asta fiindca, atunci cand spunem sex, nu se aduna albinele sa culeaga necatar si nici sa faca miere, ci se aduna mustele, fiindca "decorul" e apetisant!...
Si-apoi, despre aceste lucruri, eu unul m-am scarbit deja cat s-a scris pe forum. Chiar nu va ajunge? Cand spui "metode contraceptive" esti deja pe cealalta parte a drumului. Oare trebuie sa fim preoti sau filosofi sa intelegem asta? Da, stiu, intentia e alta. Dar rezultatul nu va fi dupa intentia noastra, ci dupa cum cade fiecare in inselare. Iar atat de induhovnicit, incat sa fim vigilenti, e greu de crezut ca chiar suntem, desi noi asa ne pretindem!... Toti! Inclusiv eu!!
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote