Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #107  
Vechi 07.08.2021, 22:37:56
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
astazi m-am convins am fost la biserica si am intrebat pe duhovnicul meu (asa printre altele) de treaba cu semnul fiarei la vaccin, si a spus ca vaccinul nu are legatura cu semnul fiarei din Apocalipsa - nu are nimic de a face cu medicina, tot ce am auzit de la voi sunt doar talcuiri (cuvantul rostit de el e "talcuire"). Deci mi-a dat dreptate, speriati degeaba lumea cu "semnul fiarei" la vaccin cand de fapt nu are nici o legatura.
Este o contradictie in spusele duhovnicului (sau in ale tale?).
Sunt surprins de remarca (duhovnicu)lui ca vaccinul nu are legatura cu medicina si i-as intelege afirmatia(sunt curios de argumentele lui) insa numai daca se considera ca vaccinul, virusul si restrictiile sunt doar un pretext de a determina lumea sa accepte sa aiba asupra lor permanent un..."pasaport" digital(semnul fiarei) care sa fie oricand detectat de sistemul de detectie pus la punct si pozitionat la toate intrarile unde vor avea acces doar cei vaccinati. Cum sa nu fie nicio legatura? E o legatura consecutiva foarte stransa; nu se poate demara introducerea semnului fiarei (pentru eliminarea restrictiilor de acces) fara vaccin.

18. Cel ce crede în El nu este judecat, iar cel ce nu crede a și fost judecat, fiindcă nu a crezut în numele Celui Unuia-Născut, Fiul lui Dumnezeu.
19. Iar aceasta este judecata, că Lumina a venit în lume și oamenii au iubit întunericul mai mult decât Lumina. Căci faptele lor erau rele.(In3,18-19)


Din versetele de mai sus se intelege clar (dpmdv) ca si Dumnezeu cerceteaza cu aceasta ocazie cu ce au ramas oamenii din invatatura lui Iisus Hristos si, in functie de rezultat, apoi vor veni (sau nu) vremuri mai mult sau mai putin "apocaliptice".
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 09.08.2021 at 04:53:26.
Reply With Quote