View Single Post
  #114  
Vechi 24.04.2009, 11:41:38
C0rneliu C0rneliu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.04.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 252
Implicit

Sunt atatea lucruri pe care le spui si care pur si simplu nu se leaga, atatea lucruri despre tine si despre ceea ce crezi, incat sincer iti spun ca nu stiu de unde sa incep...
Pentru inceput legat de intrebarea mea, iti spun ca fiecare crestin tine in mana nu mai putin si nici mai mult decat 33 de lumanari! Da, 33! Pentru ca atatia ani a petrecut Mantuitorul nostru pe pamant. Incearca tu sa-ti dai pe fata cu 33 de lumanari care ard asa cum fac toti cei din filmuletele de la Inviere, care iti repet, cred ca nu ai citit cum trebuie ce ti-am scris, nu sunt toti crestini acolo! Hai sa facem un calcul rapid: sa zicem ca participa in noaptea de Inviere 1000 de oamenii (nu spun crestini ortodocsi, pentru ca sunt multi si de alte confesiuni), oare care sunt sansele matematice sa existe acolo 33.000 de lumanari "masluite"?? Oare, cat de tampit o fi un musulman sa-si peste barba lui lui 33 de lumanari care ard?? Hai, ca stiu ca o sa te faci ca nu vezi aceasta explicatie... Dar, pana una alta, da foc la 33 de lumanari si tine 2 secunde mana deasupra lor.

Tu nu crezi in onestitatea Sfintilor Parinti, insa crezi in onestitea ziaristilor care te indoapa cu stirile de care ai nevoie, nu cu cele care sunt adevarate.

Spui ca nu ar trebui discutat pe acest thread persoana ta, dar tu nu ai nici un fel de scrupule cand ii iei in batjocura pe unii de pe acest forum pe blogul tau! Ce fel de persoana esti de fapt? Adica, ne poti batjocori in alta parte, dar acest lucru nu conteaza deloc aici, pentru ca na, este alt thread si ai pretentia sa ti se raspunda concret si politicos... Culmea!
Reply With Quote