View Single Post
  #2  
Vechi 09.07.2006, 19:43:08
theodor theodor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.06.2006
Mesaje: 128
Implicit

In primul rand trebuie sa ai rabdare o virtute indispensabila oricarui crestin si apoi nadejde, care impreuna cu credinta si dragostea alcatuiesc cele trei virtuti teologice necesare mantuirii. Cat trebuie sa astepti? Nu ai de unde sa stii doar Cel De Sus stie. De exemplu un barbat a asteptat pana la varsta de 35 de ani pana cand s-a insurat, iar in tot acest timp s-a rugat Lui Dumnezeu ca sa il lumineze si sa-si descopere perechea. Cine e de vina? Aici sunt mai multi factori. Iar cel mai important e faptul ca, din cauza evolutiei ulterioare a lumii in care traim si a lipsei de educatie religioasa, numarul posibililor "pretendenti" este fff redus. Sa nu ajungi sa faci compromisuri, asta ar fi cel mai rau lucru care ti se poate intampla din punctul asta de vedere. Eu sunt impacat cu ideea ca s-ar putea sa-mi traiesc viata singur, fara o jumatate, dar continui sa sper si sa cred ca o voi gasi. Iti doresc sa capeti cu ajutorul Bunului Dumnezeu rabdare si sa nu te indoiesti niciodata de voia Sa.
Reply With Quote