View Single Post
  #26  
Vechi 10.11.2013, 16:45:44
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mela me Vezi mesajul
Povestea se pare ca se inrautateste , a mai urmat o discutie ,i-am explicat frumos si calm ca stiu ca ma vorbeste pe la spate, n-am vorbit o perioada si apoi eu am facut pace; mai dureros a fost azi, cand am aflat ca are niste secrete si tot dispare cu alta colega la barfa, am prins-o in fapt si pe messanger; apoi tot ea face pe victima de fata cu altii sa cad eu prost in fata lor; nu ma mai pot concentra la nimic, stau si plang ca un copil; ma simt tradata si mai ales azi a inceput sa faca pe victima de fata cu toate colegele; eu mi-am cerut scuze si am plecat; nu stiu daca intelege cineva cum ma simt, dar mi-e asa amar sufletul si nu pot vorbi cu nimeni despre asta; am primit numai sfaturi bune pe aici si m-am gandit sa impart cu voi durerea mea; cu siguranta sunt altii cu probleme mai importante ca ale mele, dar efectiv sunt disperata parca; o fi ispita in post? mandrie? nici eu nu inteleg si ma framant din cauza asta;parca am obosit sa imi tot cer scuze la nimicuri care ea le ia ca si acuze; imi doresc sa-i fie bine , dar e foarte neplacut sa stiu ca imi ascunde lucruri , stam la un metru distanta ( nici nu 1m) la birou.
multumesc pentru intelegere celor care au citit si va rog mult sa-mi dati un sfat voi cum ati proceda; mi-e greu sa renunt parca la ea, ne stim de ani buni, dar doare cand vad ca imi ascunde multe lucruri si se fereste de mine, ma povesteste pe la spate; iertare celor neinteresati, sper sa nu aveti parte de asa ceva, e cumplit de greu si doare si multumesc anticipat cel;or care imi vor raspunde la problema mea ( pentru mine chiar e)
Daca e la 1m de tine, ce? E un fel de apendice al tau?
Nu are dreptul de a fi asa cum considera de cuviinta?

Nu poti sa o ignori, pur si simplu?

Nu stiu cati ani ai, dar te-ai comportat ca un copil prostut, care nu a cunoscut inca suficienti oameni ca sa ii inteleaga, ce sa mai spui sa stie cum sa-i abordeze.

Si eu am avut de a face cu astfel de oameni, cu unii am purtat unele mici razboie, inutile pana la urma, dar in general i-am ignorat si gata, ceea ce si tu ar trebui sa faci pentru ca in mod evident nu stii cum ar trebui sa lupti cu astfel de oameni si mai rau o incasezi.

Din cei care imi amintesc pe moment, unul a plecat, altul si-a schimbat atitudinea cumva, altul au ramas la fel si dupa ani de zile, barfitor, rautacios, invidios, neserios, cu toate ca imi era destul de dator cu multe lucruri. Cum am trecut peste si prima data, asa am trecut peste si ultima, nu i-am reprosat nimic, m-am facut ca nu stiu, doar nu o sa ma consum din cauza oricarui idiot de care dau in viata.
Ii las pur si simplu in urma.

Sunt si altii de care poate nici nu am aflat si chiar nu ma afecteaza asta iar daca as fi aflat, la fel.

Apropo, a trecut ceva timp de la povestea asta, ce s-a mai intamplat?
Te-ai impacat cu ideea?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 10.11.2013 at 16:54:54.
Reply With Quote