View Single Post
  #4  
Vechi 16.05.2021, 14:29:09
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vic007rau Vezi mesajul
eu de exemplu traiesc din pensie si mai am valabilitate 2 ani pe buletin va trebui sa aleg sa traiesc din mila lumii sau sa fac buletin nu e asa usor
Scrie la lege că persoanele care au împlinit 60 de ani (la data facerii buletinului) primeau un buletin normal până acum, pe viață.

Vor fi alternativ și cele biometrice și cele normale, dar în ceva ani nu se va putea călători fără ele și până prin 2030 probabil că vor deveni cvasi obligatorii, adică nu vei mai putea face operațiuni fără ele.

Tu când îi arăți buletinul poștașului, nu cred că se uită dacă ți-a expirat, dacă ți-ai pus pensia pe card asta e, la oraș cel puțin trebuia să alegi poștașul, la sat poate nu mai vine poștașul că nu mai sunt angajați.

Citat:
În prealabil postat de vic007rau Vezi mesajul
in ultimele saptamani ma tot gandesc e singurul meu mijloc de trai pensia grele vremuri am prins si va fi si mai greu cand va fi semnul atunci vei avea de ales intre a te insemna sau a muri e usor de zis din gura dar de facut e mai greu(
Încă nu știm ce va fi exact, e posibil să fie oameni care să conteste la forurile de judecată internaționale obligativitatea, vedem ce se va decide, dacă se va contesta.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote