View Single Post
  #6  
Vechi 16.05.2021, 15:22:31
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vic007rau Vezi mesajul
si acuma mai e si virusul asta nenorocit care ucide e viata si mai grea nu mai are lumea servici sta cu frica zilei de maine parca toate nenorocirile sau adunat laolalta
Soare imunitate, sport în natură, drumeții prin parc, păduri, consum de fructe cu vitamina C ex rodii, legume ghimbir ras pentru ceaiuri, vitamina D, C,zinc, programat vizitele în magazin în așa fel încât să nu fie aglomerație, la primele ore ale dimineții, mers cu mașina/bicicleta/trotineta electrică nu cu mijloacele de transport, dezinfectat mâinile tot timpul la intrare și ieșire în magazin, farmacie, mers la maslu, spovedit, împărtășit.

Frica nu ajută pentru că paralizează nu găsește soluții, inițial toți au frică după care unii caută soluții alții rămân în frică, de frică ne putem îmbolnăvi psihic.


Am mers și la vot de 2 ori în pandemie la locale și generale și am pus mâna pe o ștampilă pe care poate au pus sute mâna, am stat într-o cabină în care unii poate au strănutat, am dat la o parte o perdeluță pe care poate unul a pus mâna după ce s-a șters de muci și atunci se dădea cu fumigene că urna de vot poate fi mortuară.

La referendumul pentru familie se băga spaima că voturile stau nenumărate peste noapte de sâmbătă și că o să fie un scrutin fals, deci risc să dăm cu subsemnatul pe la parchet cum s-a dat la referendumul de suspendare a lui Băsescu când țăranii erau fugăriți de procurori cu biblia să se jure că au votat, se mințea că ieșim din U.E., că verzi și uscate, nu s-a întâmplat nimic.

O să mai fie zeci/sute de spaime, până la finele vieții ne lăsăm influențați de ele, de puliticieni și de niște ziariști de moravuri ușoare sau ne continuăm viața ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote