View Single Post
  #245  
Vechi 06.04.2021, 12:52:50
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
1. Foarte pe scurt, tu refuzi sa accepti chestii elementare de fizica si de observabilitate. Adica tie nu iti convine lucrul asta si nu vrei sa il accepti.
Exact invers! Eu stiu fizica elementara si unii din voi nu accepta.
Intre doua margini apa nu poate forma damburi chiar daca greutatea trage in jos sau in jos intrun punct-centrul unei sfere.

Citat:
2. Tot ce ai spus este "nu poate sa existe". Deci daca Moroco spune "ca nu poate sa existe" atunci trebuie sa fie asa pentru Moroco. Din pacate restul lumii are si foloseste fizica bazata pe asa ceva.
Pai experimentele si proprietatile apei impun acest ”nu poate sa fie altfel”. Sunt legile naturii pe care doar prin minune le poti incalca.

Citat:
3. Culmea nesimtirii este ca Moroco foloseste aplicatii ale pamantului glob, dar refuza sa accepte ca pamantul e glob.
Nu exista aplicatii care sa demonstreze pamantul glob caci pamantul nu e glob si exista teorii geocentriste sau heliocentriste cu pamantul-planeta ca un glob iar aplicatiile sunt prezentate de parca ar fi adevarate aceste teorii. Aplicatiile, culmea, functioneaza si nu neg asta pe pamantul si marile care sunt defapt conform teoriei PacMan3D-nD.

Citat:
4. Daca ai fi avut o schema de argumentare cu marimi fizice, proprietati fizice, ceva fizica, am fi avut un punct de plecare.
Punctul de plecare este apa. Respectarea proprietatilor fizice ale apei. Cat timp veniti cu tot felul de aiureli, cu munti si dealuri si damburi de apa inseamna ca nu ati inteles proprietatile apei. Apa nu poate sa stea decat in vas, in vase comunicante si sus formeaza o suprafata perfect plana caci altfel s-ar forma dealuri de apa.

Citat:
Dar ce este mai sus sunt babisme mistico-fizice, sectaro-fizice, o fizica sectara de 2 lei, facuta din cuvinte, cu "apa curge", "pereti". Adica un semi-analfabetism in fizica care produce ineptii.
Nu te cred! Este fizica apei! Este fizica elementara bazata pe observatii naturele si pe proprietatile si legile naturale. De ce nu crezi elementarul? Daca eu sunt semi-analfabet ce sustin ineptii atunci tu esti mult sub ce sustin eu caci dovedesti ca nu pricepi fizica fluidelor, fizica apei! Nu poti intelege elementarul fizicii apei!

Nu e niciun babism! Ce sustineti voi, apa sub forma de deal, sunt lucruri false, imposibile.

Citat:
5. Apa nu are o proprietate "fizica" care sa o faca sa curga. Exista o proprietate fizica universala numita gravitatie. Asa ca termin-o cu babismele si ineptiile. Si cu semi-analfabetisemele pe care le produci continuu si in fizica si in religie/dogma.
Te pripesti. Faci afirmatii gresite despre mine si despre apa!
Apa are proprietatea ca nu poate forma singura un volum. Volumul apei fara vas si fara margini tinde la un plan de inaltime 0!

Citat:
Adica nu poti sa sustii o discutie in mod corect, nu doar stiintific, ci intr-un mod normal. Asta este nivelul tau, atata poti, stii si tu de apa, plan, pereti si doar atata poti produce... Un semidoct care produce chestii in toate directiile... religie fizica etc.
Termina-te cu caracterizarile la adresa mea si respecta proprietatea elementara a apei!

Orice volum de apa are greutate care se manifesta prin presiuni in toate directiile pana da de fund si de margini iar la suprafata formeaza o suprafata perfect plana, nu se poate altfel!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 06.04.2021 at 12:58:44.
Reply With Quote