View Single Post
  #251  
Vechi 06.04.2021, 17:50:19
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Din pacate in toata vrajeala ta de sus nu ai spus nimic.
Ce vrajeala? Cum adica nu am spus nimic? Negi textele din zecile de postari? Ce-i cu tine de faci astfel de afirmatii?

Citat:
Adica este o poezie facuta de o baba elucubranta, care a invatat pe de rost o poezie, nu o intelege bine si o repeta cu mare aplomb.
Nu e nicio poezie, e o Teorie foarte corecta, reala! Teoria PacMan3D-nD e cea mai buna teorie care combate atat globalismul cat si platismul, ata geocentrismul cat si heliocentrismul!

Pe de alta parte ti-am mai zis ca nu am memorie si nu am ce sa repet caci nu e poezie. Probabil daca repet Adevarul ti se pare o repetare a ceva. Nu-l tiu minte ci stiu, inteleg Adevarul atat.


Citat:
Un prost cu aplomb care arunca poezii cretine la prosti. Si apoi se dispera ca nu eset ascultat.
Nu e poezie ci TEORIE. Nu e de la prosti pentru prosti ci de la intelepti pentru intelepti. Tu carai, cartesti, esti mofturos.


Citat:
Deci enumera-mi marimile fizice si proprietatile si legile care sunt respectate... ca pana acum vorbesti ca unul cu 2 clase.
De ce sa-ti enumar? Este pe net, poti invata fara ajutor si fara sa-ti dau lectii.

N-ai nevoie de mai mult de 2 clase primare,ca sa intelegi lucruri atat de simple si clare.

Daca vrei sa intelegi Teoria PacMan3D-nD sau Creatia asa cum e ea descrisa la Facerea, la Noe, la Iov sau in alte locuri, invata proprietatile apei, ia-o de jos respectand lucrurile elementare, legile naturale pe care le poti intelege din lucrurile observabile din jurul tau: greutatea apei, presiunile, curgerea apei, vasele comunicante, formarea baltilor, lacurilor, marilor. Fa experiente simple sau cauta pe net. Dupa ce incepi sa simti apa, fluidele, dupa ce-ti faci un simt practico-fizic intelegand fenomenele o sa-ti dai seama ca apa nu poate sa stea decat in vase, in vase comunicante la acelasi nivel si ca la suprafata formeaza o suprafata plata.

Nu mai posta fotografia cu apa damb-deal ca e o imposibilitate fizica. E o minciuna! Apa nu poate sta pe un plan orizontal sub forma de damb, de munte, de deal!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote