View Single Post
  #17  
Vechi 28.11.2011, 20:08:44
au_relian au_relian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

Multumim din suflet pentru gandurile bune si fie ca Domnul sa asculte rugaciunile tale si Sfantul Parinte Arsenie sa te aiba sub ocrotirea lui.

Apropo de minuni :). Noi tot oscilam cu numele intre Andrei si Teodor dar intr-o zi in care tot citeam marturii despre Parintele Arsenie Boca am aflat ca a trecut la Domnul in data de 28 noiembrie si i-am spus sotiei ca am putea sa ii punem numele Arsenie pentru ca se va naste in perioada in care este praznuit si Sfantul Parinte Arsenie. Dupa vreo 3, 4 zile, tot citind despre parintele Arsenie am aflat ca ziua de nastere a parintelui a fost pe 29 septembrie, adica exact ziua in care ne hotarasem sa ii dam numele Arsenie copilului. :)

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
Cat de minunat! De doua ori minunat! In primul rand ca s-a nascut exact in ziua de pomenire a sfantului si in al doilea rand ca poarta numle sfantului!
Sa va ajute Bunul Dumnezeu sa va bucurati de el, iar lui sa-i daruiasca crestere curata si mantuire! Si nu uitati ca micul Zian a fost afierosit Domnului inca de la nasterea sa! Doar asa putem nadajdui ca generatiile care vor veni se vor sfinti!
Sfinte Parinte Arsenie, ocroteste si pazeste-l pe micutul Arsenie si pe mamica lui!
Reply With Quote