View Single Post
  #82  
Vechi 22.08.2023, 14:57:26
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 283
Implicit

Am auzit din presă că impostorul Simion s-a aciuat din nou la universitatea de vară de la Izvoru Mureșului, unde, în ciuda trădărilor evidente ale românilor din Moldova de Est și din „Ucraina”, s-a dus din nou să îi fraierească pe oameni despre așa-zisa lui preocupare despre românii din comunitățile istorice din afara României. Și cum era un subiect pe care nu îl parazitase și nu îl făcuse țăndări, ce s-o fi gândit Simion sau cei care îl coordonează din spate, că uite subiectul românilor din Balcani ziși și aromâni nu fusese parazitat până acum, și deci iată că s-a găsit un nou subiect pentru Georgică „al nostru”.

Deci după ce „mari viteji” din AUR în frunte evident cu Simion au făcut țăndări tema reunirii Moldovei de Est cu România, scoțînd-o complet din programul de guvernare, iar pe lângă asta au afișat o tăcere mormîntală vizavi de „preluarea în custodie” a Moldovei de Est de către „Ucraina”, deci o altă trădare, iată că are îndrăzneala să scoată iar capul în public și să îmbrobodească pe la universități de vară despre așa-zisele lui crezuri.

Din nefericire, am văzut că și domnul Eugen Popescu, pe care l-am văzut relativ recent la tv, și care bănuiesc că a devenit membru al AUR, s-a lăsat prezent la aceeași masă cu Simion, ceea ce evident că este o problemă, avînd în vedere șarlatania politică a lui Simion, lipsa lui de orice credibilitate, astfel de manevre fiind evident șmecherii de-ale lui Simion pentru a induce publicul în eroare cu privire la așa-zisele lui intenții politice. Poate că ar fi totuși cazul ca oameni ca Popescu sau alții să nu se mai afișeze în public cu acest șmecheraș, ca să îi dea o așa-zisă credibilitate, nu de alta dar vedem foarte bine faptele și nimicurile lui Simion, așa încât chiar nu cred că personajul merită să fie creditat de către oameni din zona intelectuală, oameni cu care el n-are nicio treabă, el însuși fiind un neica-nimeni în această zonă a societății.
Reply With Quote